To miejsce w Gdańsku z serii – trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. Te okolice były świadkami rozpoczęcia II Wojny Światowej i te miejsca dają do myślenia, warto tu przyjechać i w ciszy zapoznać się z tablicami opisującymi te dzieje.
Ogólnie najbardziej znane są na jednej trasie miejsca jak Ruiny Nowych Koszar, a potem sam pomnik na wzgórzu, ale warto pochodzić dookoła bo jest bardzo wiele ciekawych innych miejsc.
1 Dojazd i parking.
Są dwa parkingi niedaleko wejścia. Jeden bezpłatny mały przy pętli autobusowej i drugi duży płatny na przeciwko. W sezonie letnim dobrze jest przyjechać na zwiedzanie z samego rana, jest więcej wolnych miejsc i mniej ludzi.
Wiele osób odwiedza tylko kilka miejsc nie wiedząc, że ciekawych miejsc jak Placówka Fort – będąca bunkrem z roku 1911 zaadaptowanym na miejsce odpierania ataków – jest więcej:
2 Zwiedzanie.
Na zwiedzanie warto przeznaczyć około 1-2 godzin, warto zapoznać się najpierw z mapą np Google, żeby zobaczyć co jest do obejrzenia. Westerplatte zwiedzanie można bezpłatnie wykonać samemu, albo wynająć przewodnika w Gdańsku czy przyjechać z wycieczką.
Warto zobaczyć Ruiny Nowych Koszar z tyłu i przodu, Ruiny Wartowni nr.3, Pomnik na szczycie wzniesienia, Napis Nigdy Więcej Wojny, Placówkę Fort, a na koniec przejść się Promenadą.

Miejsce jest ciekawe na spacer i z małymi dziećmi i ze starszymi osobami i warto obejść dokładnie cały teren a nie ograniczać się tylko do głównej trasy turystycznej.

Podsumowanie:
Koniecznie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. To miejsce, które trzeba poczuć i przeżyć.
Co jeszcze ciekawego można zobaczyć w Gdańsku, jakie są atrakcje, co zwiedzać i co warto jeszcze zobaczyć znajdziesz tutaj: atrakcje Gdańska, co zwiedzać.