Wybudowana w 1905 roku do dzisiaj czynna i do dzisiaj robi niesamowite wrażenie, którego zdjęcia nie oddadzą. To takie miejsce gdzie trzeba przyjechać, zerknąć z góry na dół, zejść na dół, wejść na górę i napawać się momentem …

Zapora Leśniańska widziana z „drugiego brzegu”
  1. Dojazd i parking

Żeby tutaj dotrzeć, raczej musi ktoś być w jakiś sposób w okolicy, samochód można zostawić na bezpłatnym (przynajmniej w zimie taki był) parkingu i przejść kawałek do zapory. Zwiedzanie samej zapory jest bezpłatne i można ją przejść „z jednego brzegu na drugi”.

Zapora Leśniańska zejście schodami na dół

Okolica robi wrażenie na osobach, które lubią klimaty serialu Twierdza Szyfrów, tajemniczego Zamku Czocha … W zimie kiedy w około nie ma zielonych liści na drzewach i jest szaro i pochmurno, też wygląda to ciekawie.

Zapora Leśniańska widok na stację przesyłową

2. Zwiedzanie

Zwiedzenie zapory to jakieś 20-40 minut chyba, że ktoś będzie chciał pochodzić po okolicy, czy zejść schodami na dół, to zejdzie się trochę więcej. Zapora na Jeziorze Leśniańskim jest w pełni sprawna i generuje prąd dzięki elektrowni wodnej, który przez stację u jej podstawy, jest rozsyłany dalej.

Zapora Leśniańska koło Czochy
Zapora Leśniańska koło Czochy

Podsumowanie:

Będąc na Zamku Czocha, trzeba koniecznie podjechać i zerknąć w dół, zejść na dół i zerknąć w górę i tego nie zapomnicie do końca życia …

Możesz również cieszyć się: